2022 m. Niujorko maratono rezultatai – OlympicTalk

2022 New York City Marathon

Evansas Čebetas ir Sharon Lokedi trečią kartą iš eilės suteikė Kenijai Niujorko maratono vyrų ir moterų elito titulus.

Chebetas, balandžio 18 d. laimėjęs Bostono maratoną, aplenkė sugriuvusį brazilą Danielis do Nascimento apie 21 mylią ir vėliau laimėjo per 2 valandas, 8 minutes, 41 sekundę. Etiopijos Šura Kitata užėmė antrąją vietą, atsiliko 13 sekundžių.

„Bostonas iš tikrųjų buvo sunkesnis ir pasiruošęs [me] už pergalę Niujorke“, – ESPN2 transliacijoje per vertėją sakė Chebetas, kuris tais pačiais metais tapo šeštuoju žmogumi, laimėjusiu Bostoną ir Niujorką. Kenijos vyrai šiemet laimėjo visus šešis kasmetinius pagrindinius pasaulio maratonus – pirmą kartą vienai tautai tai pavyko nuo 2011 m. (kol Tokijas nebuvo pagrindinis).

Do Nascimento pirmavo nuo pat pradžių ir įveikė pusę kelio per 1:01:22, tokiu tempu, kad sugriovė trasos rekordą 2:05:06. Jis įveikė daugiau nei dvi minutes per 15 mylių, tada pradėjo lėtėti.

Apie 18 mylią jis padarė 18 sekundžių nešiojamo tualeto pertrauką, tada sustojo ir trumpai nuėjo 20 mylią. Do Nascimento vertėsi ant žemės, kai maždaug mylia po to Čebetas jį aplenkė.

Galenas Rupasdukart olimpinių žaidynių laimėtojas ir vyriausias amerikietis vyrų rungtyje, iškrito maždaug 17 ar 18 mylios, kaip rodo transliacija.

DAUGIAU: Niujorko maratono rezultatai

2018 m. Kanzaso klubo NCAA 10 000 m čempionė Lokedi pralenkė dvikovą Lonachas Saltpeteris Izraelio per paskutines dvi mylias. 28 metų Lokedi, debiutavęs maratone, 2:23:23 įveikė septynias sekundes.

„Man trūksta žodžių“, – sakė Lokedi.

Kai Lokedi buvo 14 metų, jos šeima pabėgo iš savo gimtojo Burnt Forest kaimo, kuris po Kenijos prezidento rinkimų tapo smurto zona. Mėnesį šeima gyveno be pastogės ar pastovaus maisto šaltinio, kol pasibaigus konfliktui grįžo. Lokedi kiekvieną dieną pradėjo bėgti apie dvi mylias į mokyklą ir iš jos.

Šveicarija Marcelis Apkabinimasdukart parolimpinis maratono čempionas, vyrų vežimėlių lenktynes ​​laimėjo trasos rekordu 1:25:26.

Amerikos Susannah Scaroni praėjusį mėnesį prie pergalės Čikagoje pridėjo moterų invalido vežimėlių titulą, taip pat kurso rekordą (1:42:43).

Niujorkas pažymėjo paskutinį didelį 2022 m. maratoną, tačiau laukiama dar vienos 26,2 mylios lenktynės. Gruodžio mėn. 4, Etiopijos Letesenbet Gidey5000 m ir 10 000 m pasaulio rekordininkė, debiutuoja maratone Valensijoje, Ispanijoje.

„OlympicTalk“ įjungtas Apple naujienos. Pamėgink mus!