Addison Fatta, Katelyn Jong iškovojo aukso medalius Pasaulio iššūkio taurės debiutuose

Addison Fatta varžosi moterų šuolių varžybose 2022 m. JAV gimnastikos čempionate rugpjūčio mėn. 21, 2022 Tampa, Fla.

JAV gimnastų hitai vis pasigirsta.

Praėjus savaitei po akinančio JAV pasirodymo Pasaulio iššūkio taurėje Paryžiuje, naujokai Addison Fatta ir Katelyn Jong šį savaitgalį Szombathely mieste, Vengrijoje, debiutavo Pasaulio iššūkio taurėje po aukso medalius.

17-metė Fatta užsitarnavo pirmąjį titulą šuoliuose už pastangas, kurios apėmė gerai startuotą, dvigubai besisukantį Jurčenką, šeštadienį prasidėjus aparatūros finalams. Pensilvanijos pilietis už pastangas surinko 13 366 taškus, o aukso medaliu aplenkė Slovėnijos veteranę Teją Belak.

Ant nelygių strypų lazeriu sufokusuota Fatta pataikė į savo rutinos vidų ir įstrigo dvigubai nusileidusi 13,6 balo bei antrąjį šios dienos medalį – bronzą, mažiau nei dviem dešimtosiomis taško atsilikdama nuo aukso medalininkės vengrės Zojos Szekely.

„Taip nerealu“, – apie savo dviejų medalių pasirodymą socialiniame tinkle „Twitter“ sakė Fatta.

Jongas, 2021 m. jaunių nacionalinis universalus čempionas, sekmadienį iškovojo aukso medalį ant grindų, atlikdamas dramatišką pratimą, kurį sudarė keturi staigūs smūgiai: dvigubas pasukimas, dvigubas sukimas iki galo, 1,5 posūkio iki visiško išdėstymo priekyje, ir dvigubi kastuvai.

Tvarkingi nusileidimai ir didelė sunkumų dozė padėjo 16-metei teksasietei finišuoti su 13,5 balo, beveik puse taško lenkiant sidabro medalininkę vengrę Gretą Mayer.

Levi Jung-Ruivivaras, taip pat debiutavęs Pasaulio iššūkio taurėje JAV, pelnė šeštąją vietą ant grindų. Suomė Maisa Kuusikko iškovojo titulą ant sijos.

Šią savaitę pasaulio čempionato rinktinės atrankai besiruošiantys JAV vyrai nieko nesiuntė varžytis į Szombathely, kur pasirodymą pavogė vieni didžiausių tarptautinių varžovų.

Ukrainietė Illia Kovtun iškovojo titulus dėl mankštos ant grindų ir nelygių strypų, o kazachstanas Narimanas Kurbanovas ir austras Vinzenzas Hoeckas buvo atitinkamai ant žirgų ir žiedų. Tseng Wei-Sheng iš Kinijos Taipėjaus užsidirbo auksą saugykloje. Krisztoferis Meszarosas dieną užbaigė šeimininkų komandai pergale ant aukšto lygio.