Katie Ledecky pagerino antrąjį pasaulio rekordą per savaitę

Katie Ledecky

Jade Carey iškovojo pasaulio gimnastikos čempionato titulą šuoliu amerikietiškoje dvivietėje – atpirkimo nuo olimpinių žaidynių matas.

22 metų Carey šeštadienį Liverpulyje (Anglija) vidutiniškai pelnė 14 516 taškų. Kaimo moteris Jordanas Čilė pelnė sidabrą, atsilikdama 0,166 taško, už pirmąjį asmeninį medalį pasauliniame čempionate karjeroje.

Colinas Devillardas laimėjo bronzą ir tapo pirmąja prancūze, iškovojusia olimpinį ar pasaulio gimnastikos medalį nuo 2009 m.

GIMNASTIKOS PASAULIS: Transliacijos tvarkaraštis | Rezultatai

Praėjusiais metais Carey pateko į olimpinio šuolių finalą kaip aukščiausias atrankos žaidėjas Simone Biles‘ pasitraukimas. Tačiau Carey suklydo pasirengusi pirmajam šuoliui Tokijuje ir turėjo išsigelbėti su paprastesniu įgūdžiu, išmušdama ją iš kovos dėl medalių. Aštuonių moterų finale ji užėmė aštuntą vietą, o kitą dieną laimėjo pratimą ant grindų.

„Didžiuojuosi savimi, kad atšokau“, – šeštadienį sakė Carey.

Carey, 2017 ir 2019 m. pasaulio šuolių sidabro medalio laimėtojas, tapo penktąja skirtinga amerikiete, laimėjusia pasaulio čempiono titulą 2009 m. Kayla Williams, Alicija Sakramonė, McKayla Maroney ir Tulžies.

Carey, kuri vėlai, būdama 17 metų, pakilo į elito lygį, taip pat yra penktoji amerikietė, kuriai priklauso individualūs olimpiniai ir pasaulio titulai. Šenonas Milleris, Nastia Liukin, Shawnas Johnsonas ir Tulžies.

Šeštadienio finale pritrūko 2021 metų olimpinio ir pasaulio čempiono Rebeka Andrada Brazilė, kuri nepateko į aštuntuką po to, kai kvalifikacijoje nukrito nuo lentelės ant vieno iš savo skliautų.

Taip pat šeštadienis, amerikietiškas Shilesa Jones po jos sidabro medalio su dar vienu sidabru ant nelygių strypų pirmuosiuose pasauliuose. Kinijos Wei Xiaoyuan pakartojo pasaulio čempiono titulą. Belgijos Nina Derwaelolimpinis aukso medalininkas ir dukart pasaulio čempionas, pelnė bronzą.

Rhysas McClenaghanas tapo pirmąja airių gimnaste, iškovojusia pasaulio čempiono titulą, nuvertusia amerikietį nuo sosto Steponas Nedoroščikas jis snukis arklys. Pirmąjį pasaulio medalį Airijai 2019 metais (bronzą) iškovojęs aukščiausias atrankos žaidėjas McClenaghanas surinko 15 300 taškų.

Nedoroscikas, kuris pernai tapo pirmuoju amerikiečiu, iškovojusiu pasaulio čempiono titulą ant arklio su snukiu, už penktąją vietą surinko 14 400 taškų. Jis būtų laimėjęs sidabrą, jei būtų pakartojęs savo rezultatą iš kvalifikacijos.

Renginyje trūko dukart olimpinio čempiono Maksas Vitlockas Didžiosios Britanijos, pertraukos nuo konkurencijos nuo Tokijo.

Giarnni Regini-Moran tapo pirmuoju britu, iškovojusiu pasaulio pratimų ant grindų titulą, aplenkdamas olimpinį ir pasaulio universalų čempioną Daiki Hashimoto Japonijos, nuo 14 533 iki 14 500.

Praėjusių metų pasaulio čempionas, Nicola Bartolini Italija užėmė penktą vietą. Carlosas Yulo Filipinų rinktinės žaidėjas pustaškiu krito po savo pirmojo kritimo perdavimo ir finišavo septintas. Olimpinis čempionas Artemas Dolgopyatas Izraelio ekipa nepateko į finalą.

Adem Asil tapo antruoju vyru iš Turkijos, iškovojusiu nejudančių žiedų titulą per pastaruosius tris pasaulius. Asilas surinko 14 933 taškus iki krašto Zou Jingyuanas Kinijos (14 866). Praėjusių metų olimpiniai ir pasaulio čempionai iš Kinijos — Liu Yang ir Lan Xingyu – šiais metais nedalyvavo pasaulio varžybose.

Pasaulio varžybos sekmadienį baigiasi antrąja ir paskutine individualių aparatų finalo diena, kurioje ant grindų yra amerikiečiai Carey ir Chiles. Skye Blakely jis net barasi ir Brody Malone jis aukštas baras.

Prie šio pranešimo prisidėjo „Associated Press“.

„OlympicTalk“ įjungtas Apple naujienos. Pamėgink mus!